Éremeső Portugáliában!

2012. november 2–4. között rendezték meg Portugáliában az ugróköteles sportág Európai Mesterek Tornáját, ahol 9 ország versenyzői mérték össze kötélugró tudásukat 4 számban.

A versenyen a Maklári Lenksysteme Sport Klub hat versenyzője, Bánhegyi Hanna, Csanálosi Zsófia, Hanuszik Éva, Kis Zsófia, Tatár Laura és Bauer Ákos is részt vett.

A maklári egyesület fiataljai jól teljesítettek a viadalon.

Három arany, két ezüst és egy bronz érmet szereztek. Tatár Laura 30 másodperces gyorsaságiban, Bánhegyi Hanna pedig a 3 perces versenyszámban is triplában bizonyult a legjobbnak. Ő egyébként összetettben is ezüstérmet szerzett.

Bauer Ákos a tripla ugrásban második helyen, a szabadon választott gyakorlatával negyedik helyen, összetettben pedig hatodik helyen végzett.